Olej z pestek winogron. Z jakimi włosami się polubi?

Olej z pestek winogron (potocznie nazywany olejem winogronowym) to świetna alternatywa dla intensywnych i skoncentrowanych produktów do regeneracji zniszczonych włosów. Co ma w sobie, że tak chętnie wykorzystuje się go jako olej do włosów? Przyjrzyjmy się mu bliżej i sprawdźmy, kto może wykorzystać olej winogronowy na swoich włosach.

olej-z-pestek-winogron.jpgDogłębnie nawilża włosy i sprawia, że stają się błyszczące. Przywraca im zdrowie i zapewnia miękkość. Nie przyspiesza przetłuszczania i nie obciąża, bo świetnie wchłania się w ich strukturę. Wykazuje działanie przeciwrodnikowe (redukuje ilość wolnych, szkodliwych rodników). Olej winogronowy uznaje się za świetny antyoksydant. Można powiedzieć, że działa bardzo kompleksowo – odżywia, wzmacnia, regeneruje i ochrania wrażliwe włosy.

Pojawia się pytanie… z jakimi włosami polubi się olej winogronowy?

Warto spojrzeć nieco na jego skład, a wówczas jasne stanie się, do jakich włosów nada się olej z pestek winogron. Jak każdy z naturalnych olejów roślinnych zawiera bogactwo witamin (także witaminy E), minerałów i innych cennych składników odżywczych. Najważniejsze są jednak kwasy tłuszczowe. To od ich ilości zależy, do jakich włosów pasuje olej z pestek winogron.

Zawartość kwasów tłuszczowych w oleju z pestek winogron:

  • kwasy tłuszczowe nasycone: 7% palmitynowego, 4% stearynowego,
  • kwasy tłuszczowe jednonienasycone: 16% kwasy olejowego,
  • kwasy tłuszczowe wielonienasycone: 70% kwasu linolowego, 3% kwasu linolenowego.

Skoro olej winogronowy zawiera najwięcej kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, które mają największe cząsteczki i największa liczba podwójnych wiązań między atomami, świetnie sprawdzi się do włosów wysokoporowatych. To właśnie im potrzebne jest dogłębne odżywienie i regeneracja. Kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały z oleju winogronowego mogą pomóc we wzmocnieniu i odbudowie uszkodzeń w strukturze włosów.

Olej winogronowy jest jednym z olejów niewnikających, dlatego stanowi idealny filtr ochronny dla wrażliwych włosów. Zniszczone, o rozchylonych łuskach, stają się bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników. Olej z pestek winogron na włosach sprawdzi się jako ochrona i zapobiegnie pogarszaniu się ich kondycji. To dlatego można stosować go także na włosach średnioporowatych z tendencją do wzrostu porowatości.