Olej z pestek winogron i ceramidy – dobrodziejstwa w masce do włosów Kares

Piękne włosy są pragnieniem każdej kobiety. Czasem jednak trudno jest utrzymać swoje pukle w zdrowiu i zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Winą za taki stan rzeczy obarczamy bark czasu, który nie pozwala nam na spędzanie wielu godzin w łazience. Pielęgnację włosów ograniczamy zatem do minimum, a tymczasem włosy zaczynają nam niszczeć w przerażającym tempie.

olej-winogronowy.jpgRatunkiem dla nich może być naturalny olejek, służący do regeneracji i odżywiania włosów. Jednym z najlepiej pielęgnujących i nawilżających suche zmęczone włosy o wysokiej porowatości olejków jest ten pozyskiwany z pestek winogron. Stanowi świetną regenerację i zabezpiecza włosy przed zniszczeniami. Olejowanie włosów jest jednak procesem wymagającym czasu. W dni, kiedy nie masz czasu na trzymanie oleju na głowie (najlepiej jest to robić kilka godzin) możesz sięgnąć po produkt drogeryjny, który po prostu zawiera w składzie olej z winogron. Takim produktem jest maska do włosów firmy Kares. Jest ona ratunkiem dla zniszczonych i wymagających nawilżenia włosów, a ponadto spowalnia ona proces starzenia się pukli.

Co zawiera w sobie maska do włosów z olejkiem winogronowym?

Głównym składnikiem maseczki jest oczywiście wspomniany wyżej olejek. Stanowi on niezastąpione bogactwo kwasu linolowego, należącego do grupy kwasów omega – 6. Jest on idealny dla włosów o wysokiej porowatości, wyjątkowo zniszczonych i suchych. Zawartość witaminy E i K sprawiają, że włosy rosną silne, zyskują sprężystość, wolniej się starzeją i przestają wypadać.

Dodatkowym olejem wtłoczonym do maseczki Kares jest olej arganowy, który zabezpiecza kosmyki przed szkodliwym działaniem wysokich i niskich temperatur, oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Prowitamina B5 nawilży włosy i nada im połysk, a wyciąg z kory indyjskiej zadziała przeciwzapalnie i złagodzi wszelkie podrażnienia. Maska Kares zawiera również proteiny mleka, które wzmacniają włosy i zapewniają im dodatkową ochronę.

Aplikacja maseczki do włosów jest bardzo komfortowa – nakłada się ją na 2-3 minuty, na wilgotne włosy. Po upływie tego czasu maskę należy dokładnie spłukać. Dłuższe trzymanie produktu na włosach może sprawić, że olejek winogronowy przeciąży włosy (zwłaszcza, jeśli Twoje pukle mają tendencję do przetłuszczania się przy skórze głowy).

Maska z olejem winogron od Kares jest wydajna i ma pojemność 200 ml.